Ponuka 2 000 dolárov za hodinu: Elita Kalifornie si najala súkromných hasičov, pretože lesné požiare ničia Los Angeles

Tvárou v tvár ničivým lesným požiarom v Los Angeles si bohatí Kalifornčania najímajú súkromných hasičov na ochranu svojich domovov, zatiaľ čo bežní občania znášajú dôsledky nerovnomerného rozdelenia zdrojov.

Lesné požiare, ktoré zachvátili Los Angeles a jeho okolie, odhalili hlbokú nerovnosť medzi bohatými a obyčajnými občanmi. Zatiaľ čo 16 ľudí zomrelo a viac ako 10 000 budov bolo zničených, verejnosť je pobúrená správou, že elita si na ochranu svojho majetku najíma súkromných hasičov, ktorí platia až 2 000 dolárov za hodinu.

Súkromní hasiči: kontroverzná luxusná služba

Bohatí obyvatelia Los Angeles ako tí z Pacific Palisades využívajú súkromných hasičov, ktorí nanášajú ružovú penu na ochranu domov za milióny dolárov.

Jedným z najhlasnejších príkladov je Keith Wasserman, spoluzakladateľ Gelt Venture Partners, ktorý požiadal o okamžitú pomoc prostredníctvom platformy X: „Má niekto kontakt na súkromných hasičov, ktorí môžu chrániť náš dom?“ Zaplatíme toľko, koľko bude potrebné.“

Toto vyvolalo na sociálnych sieťach lavínu kritiky. Používatelia obvinili Wassermana z arogancie a necitlivosti a poznamenali, že zdroje, ktoré by mohli zachrániť životy, sa používajú na ochranu bohatých.

Životy v ohrození: 16 obetí a státisíce evakuovaných

Požiare zničili 22 660 akrov v Pacific Palisades a požiar Eatonu pohltil ďalších 14 100 akrov. Červené varovanie pred vysokým rizikom požiaru platí až do stredy, keď hasiči bojujú o uhasenie požiaru.

V podmienkach katastrofy žije viac ako osem miliónov obyvateľov vo vysoko rizikových zónach. A zatiaľ čo bežní občania sú nútení dodržiavať prísne limity spotreby vody, bohatí často pravidlá ignorujú.

Kritika nezodpovednosti elity

Prípad Kim Kardashian, ktorá spotrebovala o 750 000 litrov vody viac, ako je povolené, spolu s menami ako Sylvester Stallone a Kevin Hart znovu rozprúdili debatu o nespravodlivom rozdeľovaní zdrojov. Používatelia sociálnych sietí kritizovali správanie bohatých a označili ho za „privilégium, ktoré ohrozuje životy“.

Keď hasiči bojujú s požiarmi, situáciu ešte sťažuje silný vietor. Podľa ABC News kritické rizikové zóny zahŕňajú viac ako osem miliónov ľudí. Požiare zostávajú nepredvídateľné a počasie zohráva kľúčovú úlohu pri ich dosahovaní pod kontrolu

Možno Vás bude zaujímať