MIROSLAV HEREDOŠ:”Nutné vystúpiť z Eurozóny a vrátiť sa k Slovenskej korune. To musí byť prvý krok”
- PRVÁ REAKCIA RUSKA A ČÍNYNA POVOLENIE USA ÚTOČIŤ RAKETAMI DLHÉHO DOLETU NA RUSKÉ ÚZEMIA - 18 novembra, 2024 14:55
- Kim Čong-un : Rastie nestabilita, v ktorej môže vypuknúť tretia svetová vojna - 18 novembra, 2024 09:16
- Sled udalostí po rozhodnutí amerického prezidenta Joea Bidena, ktorým dal Ukrajine povolenie použiť americké taktické balistické rakety hlboko na ruské územie: - 17 novembra, 2024 21:49
Hosťom TVOTV bol Miroslav Heredoš, nezávislý kandidát na poslanca Európskeho parlamentu.
15. mája bol na premiéra SR (Robert Fico) vykonaný atentát. Hnutie Republika, za ktoré kandidujete a aj vy osobne ste taktiež odsúdili tento ohavný skutok na svojich sociálnych sieťach, ale takto verejne ste ešte nemali priestor, ak som správne zaregistrovala. Ako ste prijali túto správu, že k niečomu takémuto na Slovensku došlo?
Mnohí politickí predstavitelia, lídri politických subjektov, budúci prezident Peter Pellegrini a aj odchádzajúca prezidentka Zuzana Čaputová vyzvali po atentáte k akémusi uzmiereniu medzi politickými subjektami. Dokonca sa uvažovalo aj o zvolaní okrúhleho stola. Myslíte si, že sme na Slovensku na to pripravení, dozreli sme na takúto umiernenú politiku a politický boj medzi politickými stranami a hnutiami?
Začiatkom tohto mesiaca sme si pripomenuli 20 rokov od vstupu Slovenska do Európskej únie. Ako hodnotíte Európsku úniu po 20 rokoch od vstupu Slovenska? Aký prínos vidíte pre Slovensko, ale aj tie negatíva, ktoré by samozrejme nemali byť opomenuté a malo by sa aj o týchto nežiadúcich dopadoch otvorene rozprávať.
Vy ste kritikom Európskej únie, minimálne takej EÚ ako ju poznáme v súčasnosti. Máte výhrady nielen k jej pôsobeniu a smerovaniu, ale vyčítate jej aj to, že sme sa ako jedna z členských krajín vzdali svojich kompetencií. Čo malo byť podľa Vás zachované pre krajinu, ktoré pôsobnosti, a v ktorých je podľa Vás v poriadku, že sme tie právomoci preniesli na EÚ?
Aké kľúčové programové priority majú konzervatívci presadzovať na európskej úrovni a s ktorými frakciami je možná spolupráca?
Diplomati členských krajín EÚ sa v utorok, 21. mája v Bruseli na zasadnutí Rady EÚ pre všeobecné záležitosti zhodli na tom, že sa výnosy zo zmrazených ruských aktív v Únii použijú na nákup zbraní pre Ukrajinu a na jej obnovu. V podstate diplomati EÚ odobrili scenár, ktorý ešte v marci predložila predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen a šéf diplomacie EÚ Josep Borrell. Máte o tom bližie informácie a aká je Vaša reakcia?
Podpredsedníčka Európskej komisie Věra Jourová uviedla po utorkových rokovaniach, 21.mája na zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti, že odporučí exekutíve EÚ, aby stiahla konanie podľa článku 7 proti Poľsku, ktoré sa začalo v roku 2017.Podľa spomínaného článku môže EÚ pozastaviť určité práva členských štátov, napríklad účasť na hlasovaniach, ak existuje riziko porušenia zásad právneho štátu. Podľa nej porušenia, aké sa vzťahujú na postup podľa článku 7, „už nemajú v Poľsku miesto“. Podľa Maďarska sa jedná o dvojitý meter. Podľa Budapešti chce Brusel uznať Poľsku aj nedokončené reformy. Aký je Váš názor? Jedná sa aj podľa Vás o dvojitý meter v EÚ v rámci nazerania sa na tie isté postupy v prípade rôznych krajín a ak áno, prečo je tomu tak?
Vy sa veľmi často vyjadrujete k téme digitálne euro a digitálna identita a sledujete podrobne túto problematiku. Čo sa nové udialo v tejto oblasti?
Splnomocnenec vlády pre preverenie manažovania pandémie covidu Peter Kotlár (SNS) sa zúčastnil na rokovaniach 194 krajín WHO vo švajčiarskej Ženeve. Vystúpil tam proti tento Pandemickej zmluve. AJ vy ste taktiež proti tejto zmluve WHO, prečo ste a ako by nás to mohlo podľa Vás ovplyvniť?
Zdroj: TVOTV